Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihočeský krajský program 2014

17. 1. 2015

Seznámení s novými technologiemi II. + interaktivní vzdělávání

Skautské středisko SIRIUS Horní Stropnice se po celý rok 2014 zaměřilo na interaktivní vzdělávání mládeže v rámci pravidelných skautských schůzek a výprav. Děti se naučili základní úpravu fotografií, které nafotili během výprav a akcí. Dalším bodem vzdělávání bylo naučit děti finanční gramotnosti, k tomuto tématu nám pomohli pracovní listy a internetová aplikace „Finanční gramotnost“ www.rozumimefinancim.cz, smyslem tohoto vzdělávacího programu bylo naučit děti šetrnému zacházení s penězi a orientování se v této problematice. Na téma finanční gramotnosti navazoval vzdělávací program nástrahy přírody: na internetu pro děti byli připravené pracovní listy na toto téma, hry v přírodě a ve městě. V rámci tohoto tématu jsme využívali internetovou aplikaci „Buď připraven!“ www.budpripraven.cz a také web Teepek www.teepek.cz.

Cílem celého ročního vzdělávacího programu bylo naučit děti samostatně pracovat s digitálním materiálem a dále zpracovávat výsledky své práce. Prostřednictvím her, řešením úkolů se tak děti připravují na život, ve kterém budou muset řešit otázky týkající se finanční oblasti, zdraví a přírody. Přínosem projektu bylo ukázat dětem možnosti řešení situací v modelových situacích, vyzkoušení si řešení v problémových situacích a tím získat zkušenosti pro život.

Celý vzdělávací program byl přihlášen do grantového programu vyhlášeného Jihočeským krajem „Podpora práce s dětmi a mládež – Opatření č.2: Pravidelná zájmová činnost a zájmové vzdělávání“

Během celého roku 2014 se celé vzdělávání dětí neslo v duchu „Seznámení s novými technologiemi II. + interaktivní vzdělávání“, který byl hrazen z grantu Jihočeského kraje ve výši 20.000,- Kč (66,98%) a spoluúčast skautského střediska SIRIUS Horní Stropnice činila 9.858,- Kč (33,02%). Celkové náklady na tento projekt činily: 29.858,- Kč. (100%).V rámci grantu bylo na středisko zakoupeno:

  • 2x notebook
  • 2x optická myš
  • 2x reproduktory
  • 2x přenosná brašna na notebook

 

Petr Aksamit

Vedoucí skautského střediska

SIRIUS Horní Stropnice

dsc_3866.jpg